مقالات مرتبط

اموزش ساخت ماگ فانتزی


اموزش ساخت ماگ فانتزی

 • ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
 • 512

 

در این مقاله آموزش ماگ فانتزی برایتان شرح داده شده است. شاید شما هم موقع هدیه دادن برای کسانی که خیلی دوستشان دارید به این فکر کرده باشید که چه هدیه خاص و ارزشمدی میتوانید برایش تهیه کنید یا برایش وقت بگذارید و درست کنید. یک مقاله اموزشی برای ساخت لیوان فانتزی برایتان تهیه کردیم تا اگر در فکر ساخت هدیه ارزشمند و تک هستید که همیشه در ذهن کسی که دوستش دارید بماند بتوانید ان را بدون مشکل درست کنید. فراموش نکنید که بعد ساخت کادو خاص باید برای ان یک باکس زیبا با تزئینات در نظر بگیرید تا زیبایی هدیه تان را چندین برابر کند.

ساخت ماگ روش های مختلفی دارد. مثلا ماگ چوبی, سرامیکی برجسته, طراحی با رنگ اکرولیک, پلیمر و خمیر عروسک سازی و... که همه این ها را در مقاله های مجزا توضیح داده ایم. اما در این مطلب روش ساخت ماگ فانتزی با رنگ اکرولیک برایتان توضیح داده شده است. هر کدام از این روش ها سختی های خودش را دارد که با تمرین و تلاش میتوانید در انها بهترین شوید نه تنها برای خودتان ان ها را درست کنید بلکه برای فروش ان ها نیز اقدام کنید. یا اگر عاشق کلکسیون ماگ هستید میتوانید با ان ها کلکسیون خانگی درست کنید. اگر در طی ساخت طرحتان خراب شد نا امید نشوید با تمرین بیشتر به نتیجه دلخواهتان خواهید رسید.

نحوه ساخت ماگ فانتزی

 1. طرحی که میخواهید روی ماگ بکشید را انتخاب کنید و تمرین کنید. من به شما پیشنهاد میکنم برای ایده گرفتن برای طراحی پینترست را انتخاب کنید. در انجا از هر طرح هزاران ایده جذاب و زیبا خواهید یافت.
 2. به یک لیوان سفید سرامیکی بدون طرح نیاز دارید. یک لیوان سفید از بازار تهیه کنید.
 3. نیاز به رنگ اکرولیک دارید. رنگ اکرولیک به سادگی در بازار و مغازه ها پیدا میشود. البته اگر انقدر هنرمند هستید که به فکر ساخت و طراحی روی ماگ افتاده اید در منزلتان رنگ اکرولیک دارید.
 4. روی میز کارتان یا روی زمین روزنامه یا پلاستیک پهن کنید تا در صورت چپه شدن رنگ میز و فرشتان کثیف نشود. پلاستیک یا روزنامه را با چسب فیکس کنید تا مزاحم کارتان نشود.
 5. رنگ هایی که قرار است با انها طرح ماگ را بکشید اماده کنید و داخل پالت بریزید. اگر پالت ندارید داخل فویل هم میتوانید رنگ ها را اماده کنید فقط نزدیک به هم نباشد تا ترکیب نشوند.
 6. ان جایی از لیوان که قرار است طراحی کنید مشخص کنید و با مداد گرافیت طرح را روی ان بکشید. هر بار که طرح خراب شد انرا پاک کنید و دوباره سعی کنید.
 7. با قلموی 000 که بسیار نازک و ظریف است شروع کنید به رنگ امیزی اولیه و یک لایه تمیز رنگ امیزی کنید و بگذارید خشک شود. سپس بعد از خشک شدن قلمو را تمیز کرده و لایه بعدی را رنگ امیزی کنید.
 8. اگر رنگ امیزی را تمیز و با حوصله انجام دهید ماگ زیبایی خواهید داشت. هر لایه رنگی که میخواهید اضافه کنید مطمئن باشید لایه قبلی خشک شده است.
 9. وقتی طرح کامل شد خشک شده رنگ شفاف را به ان اضافه کنید.
 10. 24 ساعت به ان فرصت دهید تا کاملا خشک شود. در یک جای تمیز و بدون گرد و خاک ان را بگذارید تا خشک شود و در این زمان اصلا به ان دست نزدید.
 11. با گوش اک کن الکلی رنگ های اضافه را با دقت پاک کنید.
 12. طرح اصلی را با دستمال الکلی تمیز کنید.
 13. نیم ساعت ماگ را داخل فر با 177 درجه سانتیگراد بگذارید. البته باید به دستورالعمل رنگ هم دقت کنید. اگر متفاوت بود همان را اجرا کنید.
 14. ماگ را بدون سیم و اسکاج بشورید چون رنگ ان را به مرور زمان از بین میبرد.

تمام این مراحل برای ساخت ماگ فانتزی خیلی آماتور است. یعنی با حداقل ها میتوانید یک ماگ داشته باشید. اگر هم به دنبال ساخت ماگ خیلی حرفه ای با طرح برجسته هستید باید حسابی اموزش ببینید. اگر خیلی علاقه دارید ماگ فانتزی خاص داشته باشید میتوانید از ما تهیه کنید. ما در فروشگاه اینترنتی میوماگ ماگ های خاص و بسیار زیبایی موجود داریم که بعید است دلتان را نبرد. مثل تراول ماگ های فانتزی، ماگ پاندا، ماگ خرگوش و ...گر هم دنبال ماگ سفارشی و ماگ دست ساز هستید و ایده جالبی برای ساخت ان دارید میخواهید بدون دردسر برایتان ساخته شود میتوانید با ما درمیان بگذارید تا ماگ سفارشی و مخصوص خودتان را برایتان بسازیم.

سفارش ماگ بدون دردسر و راحت تر از ساخت ان در منزل است. به راحتی ایده خاص خودتان را مطرح کنید تا برایتان ساخته شود و یا از بین ماگ های اماده فروشگاه یکی از انها را انتخاب کنید.

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر