مقالات مرتبط

تفاوت ماگ و لیوان چیست؟


تفاوت ماگ و لیوان چیست؟

  • ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
  • 448

تفاوت ماگ و لیوان

ماگ بهتره یا لیوان؟ این سوالیست که در این مطلب به ان پاسخ خواهیم داد. به یک سری لیوان های بزرگ با طرح های فانتزی و خاص که میتوانند از جنس سرامیک, چوب, استیل , و شیشه باشند ماگ گفته میشه. ماگ ها از نظر اندازه کمی بزرگتر از لیوان ها هستند. میتوانند درب یا قاشق داشته باشند که این مزیت بسیار خوبی نسبت به لیوان هاست. ماگ ها میتوانند مدل دسته دار یا بدون دسته داشته باشند. از نظر رنگ و طرح تنئع فوق العاده ای دارند. فرق ماگ با لیوان این است. ماگ ها را برای نوشیدن هرچیزی میتوانید استفاده کنید از چای و نسکافه و شربت گرفته تا شیک و آبجو و ...هیچ محدودیتی برای استفاده ندارید.

ماگ ها به دلیل اینکه طرح خاص و زیبایی دارند معمولا برای مصارف شخصی در محل کار یا خانه استفاده میشوند تا بخاطر ظاهر خاصشان شناخته شده باشند تا دیگران از ان استفاده نکنند. ولی لیوان ها را برای استفاده عموم تهیه میکنند. مثلا برای مهمان ها. اگر برایتان مهم است که لیوان دهنی دیگران را استفاده نکنید و ماگ شخصی خودتان را داشته باشید بهتر است به فکر خرید ماگ فانتزی و شخصی خودتان باشید تا خیالتان راحت باشد.

ماگ های فنتزی انقدر ظاهر جذاب و زیبایی دارند که خیلی ها از انها برای دکوراسیون اتاق یا میزشان استفاده میکنند. بعضی ها کلکسیون ماگ دیزنی دارند و عادت به خرید ماگ های شخصیت کارتونی جذاب دارند.

در گذشته های خیلی دور ماگ ها از جنس اسخان و چوب ساخته میشدند و برای مهمانی ها مورد استفاده قرار میگرفت. اما امروزه ماگ ها لوازم شخصی به حساب می ایند.

ماگ تاثیر زیادی در طعم نوشیدنی دارد. زیرا نوشیدنی را گرم نگه میدارد و طعم واقعی ان را به شما نشان میدهد. ماگ ها سرما و گرما را به خوبی در خود نگه میدارند و با خیال راحت میتوان برای هر نوشیدنی که دما برای ان مهم است استفاده کرد.

انواع ماگ از نظر کاربرد:

ماگ دمنوش ساز

ماگ فرنچ پرس

ماگ فانتزی

تراول ماگ

ماگ دمنوش ساز مدلی است که درب دارند و داخللشان یک فیلتر یا صافی قرار دارد. ابجوش را به ماگ اضافه میکنید مقداری از دمنوشتان را داخل صافی میریزید و درب ان را میگذارید تا دمنوش دم بکشد. اگر دمنوش خور هستید این مدل به دو دلیل حسابی به کارتان می اید:

  1. دمنوش ها را در مقدار زیاد دم نمیکنند مثلا به اندازه چایی دمنوش دم نمیکنند و اگر بخواهند مقدار مورد نیاز را دم میکنند چون هم خیلی زود کهنه میشود و باید ان را تازه تازه مصرف کرد و هم اینکه دل ادم را میزند. مگر چند لیوان میشود دمنوش خورد؟! پس به اندازه مصرف دم میکنند تا اصراف نشود و این ماگ دمنوش برای دم کردن در میزان کم درست شده است.
  2. کسی که دمنوش خور است در محل کار امکان دم کردن ان را ندارد چون وسیله ان را ندارد و نمیشود برای همه ان را درست کرد پس تنها راه چاره این است مقداری که مناسب استفاده شخصی استرا داخل ماگ شخصی خود دم کنند.

ماگ فرنچ پرس: فرنچ پرس ها برای دم کردن قهوه ساخته شده اند. برقی نیستند و دستی هستند و استفاده از انها بسیار راحت است. هرکسی که عاشق قهوه است محال است یک فرنچ پرس نداشته باشد. فنچ پرس را برای دم کردن دمنوش نیز استفاده میکنند. چون از لیوان دمنوش حرفه ای تر است اما بیشتر به درد منزل میخورد و نمیشود مثل ماگ دمنوش ان را به راحتی حمل کرد. ولی در کل برای کسی که میخواهد با یک تیر دو نشان بزند و هم قهوه دم کند و هم دمنوش گزینه خوبیست.

ماگ فانتزی: ماگ فانتزی برای نوشیدن هرچیزی مورد استفاده قرار میگیرد. از مایعات گرم گرفته تا مایعات سرد. معمولا قاشق استیلدارد تا اگر میخواهید چیزی مثل نسکافه درست کنید از قاشق دیگران استفاده نکنید و هم درب دارند که نوشیدنی سرد نشود.

تراول ماگ: محبوب ترین مدل تراول ماگها هستند. محال است عاشق ان ها نشوید چون بسیار کار راه انداز و به درد بخورند. تراول ماگ ها ازجنس استیل ضد زنگ هستند و نوشیدنی را تا ساعتها گرم یا سرد نگه میدارند. درب بدون نشتی دارند و به درد کسانی میخورد که میخواهند در راه سرکار رفتن یا پیاده روی یا هرجایی قهوه و نوشیدنی داشته باشند و با خیال راحت ان را حمل کنند.

ماگ یک وسیله شخصیست که داشتن ان برای همه ما واجب است. همانطور که دیدید برای هر شرایطی و هر مکانی ماگ خاص ان شرایط و مکان طراحی شده است. بهتر است برای هر کدام از این موارد یک ماگ داشته باشیم تا بدون دردسر هرچیزی که دلمان میخواهد بنوشیم. از طرفی انقدر خاص و زیبا باشد که به استایل ما کمک کند. مثلا در دست داشتن یک تراول ماگ در حال پیاده روی استایل جذابی به شما میدهد. برای خرید انواع ماگ به فروشگاه اینترنتی میوماگ سربزنید.

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر