مقالات مرتبط

روش های از بین بردن بوی بد فلاسک


روش های از بین بردن بوی بد فلاسک

 • ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
 • 1324

 

برای از بین بردن بوی بد قمقمه یا فلاسک روش های ساده ای وجود دارد. اگر در طول روز از فلاسک یا قمقمه و یا تراول ماگ برای حمل نوشیدنیتان استفاده میکنید باید حواستان به تمیزی ان ها باشد. مایعاتی که الوده به باکتری باشند خیلی راحت تر و سریع تر ما را بیمار میکنند. بخاطر همین باید قبل از پر کردن فلاسک و قمقمه حواسمان به تمیز بودن ان باشد. تمیز کردن تراول ماگ و فلاسک کار مهمی است اما بسیار راحت و بدون دردسر. در این مقاله روش های تمیز کردن ان ها را برایتان توضیح میدهیم. همیشه شستشوی تراول ماگ و فلاسک با مایع ظرفشویی و یک اسکاچ بدون سیم و نرم توصیه میشود. از اسکاچ های سخت و سیم دار به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا فلاکستان را پر از خط و خش میکند و ظاهر زیبای ان را از بین میبرد. این روش همیشه توصیه میشود اما گاهی لکه هایی از مایعات در ان ها باقی میماند که بوی خیلی بدی دارند و باعث بیماری میشوند و طعم و بوی نوشیدنی را خراب میکنند. برای از بین بردن انه ها چند پیشنهاد داریم.

روش شستشوی صحیح تراول ماگ

 1. ابتدا تمام اجزایی از فلاسک یا قمقمه یا شیکر و تراول ماگ که جدا میشوند را جدا کنید. جدا کردن و شستشوی تک تک اعضا خیلی مهم است. از نی گرفته تا درب و بند. هرچیزی که قابلیت جدا شدن دارد را جدا کنید.
 2. تمام قطعات را با گرم مرطوب کنید.
 3. با یک اسکاچ نرم دهانه تراول ماگ و فلاسک یا قمقمه که خیلی اهمیت دارد را تمیز کنید. ذره ای الودگی روی ان باقی نماند.
 4. بدنه و زیره تراول ماگ و قمقمه را با اسکاچ تمیز کنید.
 5. با یک براش شیشه شیر یا هر براش تمی دیگی داخل محفظه را تمیز کنی. به نحوی که تمام گوشه ها تمیز شوند.
 6. توجه کنید که درب فلاسک یا تراول مگ مدت طولانی در اب گرم باقی نماند زیرا خراب شدن  ان کارایی ان را از بین خواهد برد.
 7. در طول شستن ان ها مراقب باشید ضربه ای وارد نکنید که گاز فلاسک از ان خارج نشود. اگر این اتفاق بیفتد دیگر قادر به گرم نگه داشتن مایعات نخواهد بود.
 8. نی یکی از جاهاییست که به سختی شسته میشود و ممکن است بوی بدی بگیرد. داخل اب گرم مایع ظرفشویی بریزید و بگذارید نی چند دقیقه داخ ان قرار بگیرد.
 9. تمام قسمت ها را به خوبی با اب شستشو دهید. اجازه ندهید ذره ای کف یا شوینده روی ان باقی بماند. زیرا طعم نوشیدنی را بد میکند و نوشیدن چیزی که مزه وینده بدهد نفرت انگیز است. پس کامل و تمیز ان را بشویید تا تجربه این طعم نفرت انگیز را نداشته باشید.
 10. سعی کنید تراول ماگ و فلاسک را با دست بشویید زیرا ماشین ظرف شویی عمر ان ها را کاهش میدهد.
 11. بعد از ابکشی میتوانید ان ها وارونه بگذارید تا خشک شوند اما یک نکته مهم برای طول عمر ان ها این است که با دستمال ان را کاملا خشک کنید و کنار بگذارید.
 12. همیشه سعی کنید وقتی به خانه رسیدید همان موقع فلاسک و تراول ماگ را خالی کنید و بشویید تا مایعات داخل ان باقی نماند. اگر زودتر خالی شوند احتمال این که رنگ و لکه به جای بگذارند کمتر است.

بعد از شستشو اگر احساس کردید هنوز بوی خاصی میدهد میتوانید با اب لیمو ان را تمیز کنید اگر الودگی خیلی بیشتر بود با اب و سرکه ان را بشویید. نسبت مساوی اب و سرکه داخل ان بریزید و حسابی تکان دهید. به احتمال زیاد با این کار دیگر بویی باقی نمیماند.

ازجوش شیرین و اب هم به عنوان جایگزین سرکه میتوانید استفاده کنید. در کل تمیز کردن ان ها کار خاصی ندارد و راحت است اگر بوی خاص و عجیبی گرفته بود میتوانید از مواردی که گفتم استفاده کنید اما کلا با همان مایع شوینده و اب خیلی از این بو ها برطرف میشوند و مشکل ساز نیستند.

اگر یک تراول ماگ دارید که در طول روز خیلی از ان استفاده میکیند و خیلی جا ها مثل باشگاه و مدرسه  و دانشگاه و... ان را همرا خود میبرید سعی کنید روزی یک بار ان را تمیز کنید. شستشوی زیاد ان هم میتواند ان را خراب کند پس در حد معقول ان را بشویید. اگر دهانه ان رژ لبی شد و یا کثیف شد سعی کنید با الکل ان را تمیز کنید سپس به صورت مختصر اب کشی کنید. هر چقدر هم که ار تراول ماگ و قمقمه در طول روز استفاده کنید یک بار شستن در روز برای ان کافیست و مطمئن باشید بوی بدی نمیگیرد به شرطی که تمام مراحلی که گفته شد خوب انجام بدهید تا کار به استفاده ازسرکه و لیمو و ... نرسد.

در این مطلب سعی کردیم تمام موارد باری تمیز کردن تراول ماگ و تمیز کرددن فلاسک را توضیح دهیم. اگر سوالی در این مورد داشتید در کامنت ها ذکر کنید و یا در شماره واتساپ پیغام بگذارید. این مطلب توسط فروشگاه اینترنتی میوماگ نوشته شده است. فروشگاه اینترنتی میوماگ یک فروشگاه تخصصی در حوضه ماگ و تراول ماگ، ماگ فانتزی، و دیگر ملزومات قهوه است.

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر