مقالات مرتبط

شیکر چیست؟


شیکر چیست؟

  • ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
  • 300

 

لیوان شیکر. بطری شیکر. تکان دهنده پروتئین. بطری مخلوط کردن. میکسر دستی. هر چه آن را صدا کنید - و نام‌ها بسیار زیاد است - ما در مورد ظرفی صحبت می‌کنیم که برای مخلوط کردن شیک‌های پروتئینی شما استفاده می‌شود.

اما لیوان شیکر دقیقا چیست و چه چیزی آن را با یک بطری آب استاندارد یا فنجان درب دار متفاوت می کند؟ ویژگی برجسته هر فنجان شیکر مکانیزم اختلاط است که برای شکستن و ترکیب مواد به یک تکان مایع صاف کار می کند. حتی مکانیسم اختلاط را می توان چیزهای مختلفی نامید - توپ همزن، توپ تکان دهنده، توپ میکسر یا همزن، به نام چند.

علاوه بر همزن، چندین ویژگی دیگر نیز وجود دارد که فنجان های مختلف شیکر را متمایز می کند و در انتخاب بهترین شیکر پروتئینی برای شما موثر است. اتفاقاً ما یک یا دو چیز در مورد موضوع می دانیم.

مواد بطری

سه جزء اصلی برای یک تکان دهنده پروتئینی وجود دارد: مواد بطری، مکانیسم اختلاط و درب. مواد بطری نه تنها از نظر زیبایی شناسی تفاوت ایجاد می کند، بلکه می تواند بر طعم و دمای شیک شما تأثیر بگذارد.

فنجان های تکان دهنده پلاستیکی رایج ترین نوع هستند - اما همه پلاستیک ها یکسان نیستند. مهم است که مطمئن شوید شیکر شما مانند همه شیکرهای برند BlenderBottle® فاقد BPA و فتالات است. در غیر این صورت، مواد شیمیایی مضر می توانند به نوشیدنی شما نفوذ کنند. یکی از بهترین پلاستیک های غذایی Eastman Tritan™ است که به دلیل دوام و شفافیت فوق العاده و همچنین مقاوم در برابر لکه و بو شناخته می شود - کیفیت بسیار مطلوبی که از طعم اسموتی امروزی مانند شیک پروتئین هفته گذشته جلوگیری می کند. بسیاری از فنجان های لرزاننده پلاستیکی BlenderBottle® از Eastman Tritan™ به عنوان ماده بطری استفاده می کنند.

 

لیوان‌های شیکر عایق‌شده نوشیدنی‌ها را سرد نگه می‌دارند، و آنها را به گزینه‌ای با طراوت در روزهای گرم تبدیل می‌کنند، یا اگر کل شیک را یکجا ننوشید، به حفظ طراوت کمک می‌کند

 

فنجان های شیکر شیشه ای گزینه دیگری است. شیشه ذاتاً در برابر بو و لکه مقاوم است و بسیاری از مردم ترجیح می دهند از چیزی که به عنوان خلوص شیشه در نظر گرفته می شود، بنوشند. بطری‌های شیکر شیشه‌ای معمولاً در برخی از انواع آستین محافظ (مانند چکمه سیلیکونی روی تکان دهنده شیشه‌ای BlenderBottle® Mantra™) قرار می‌گیرند تا در صورت برخورد بطری به اطراف، از شکستگی جلوگیری کنند.مکانیسم اختلاط

فنجان‌های شیکر با فنجان‌ها یا بطری‌های آب سنتی متفاوت هستند، زیرا دارای مکانیزم اختلاط برای مخلوط کردن مواد هستند. چندین نوع مکانیسم اختلاط وجود دارد: همزن توپی یا پروانه ای شکل، صفحه نمایش یا صافی داخلی، و حتی مینی موتورهای مستقل.

 

درب

با تمام این مخلوط کردن، بسیار مهم است که درب فنجان شیکر شما در جای خود محکم بماند. پودر پروتئین و شیر که در تمام لباس ها و آشپزخانه تان پاشیده می شود، به جای داخل شکم، جالب نیست! همه شیکرهای دارای درب‌هایی هستند که برای محکم ماندن طراحی شده‌اند، که توسط تضمین ضد نشت ما پشتیبانی می‌شود. درپوش ها به خوبی در جای خود می پیچند و یک مهر و موم مطمئن را تشکیل می دهند. با یک ضربه محکم، درپوش ها محکم بسته می شوند و شما آماده تکان دادن هستید. شیکرهای

 

اندازه

لیوان‌های شیکر در اندازه‌های مختلفی عرضه می‌شوند - از بطری‌های شیکر بسیار بزرگ گرفته تا فنجان‌های مینی شیکر. اندازه ای که انتخاب می کنید به کاری که انجام می دهید و آنچه قصد دارید داخل آن مخلوط کنید بستگی دارد. بطری را برای دویدن حمل می‌کنید، آن را داخل کیف دستی‌تان می‌اندازید یا می‌خواهید یک تکان کوچک بخورید؟ یک لیوان شیکر کوچک برای شما مناسب است. آیا میل به دوز دوز شیک مورد علاقه خود دارید، یا مخلوط کردن یک دستور غذا با بسیاری از مواد مختلف؟ یک لیوان شیکر بزرگ برای این کار مناسب است.

هدف

هدف اصلی لیوان شیکر مخلوط کردن شیک های پروتئینی است. اما آنها همچنین می توانند برای هر نوشیدنی استفاده شوند - از آبمیوه گرفته تا نوشیدنی های ورزشی گرفته تا قهوه سرد یا فقط آب ساده. - با ذخیره سازی داخلی برای پودرها، میان وعده ها و قرص ها. برخی از افراد فنجان های شیکر را به طور کامل به روش های دیگری مانند مخلوط کردن سس ها، مارینادها و خمیر پنکیک قرار می دهند.

 

سبک

فنجان های شیکر به گونه ای طراحی شده اند که کاربردی باشند - اما این بدان معنا نیست که آنها باید خسته کننده باشند. سبک به همان اندازه مهم است، به خصوص برای محصولی که تقریباً هر روز استفاده می کنید. بسیاری از طرفداران فنجان لرزان BlenderBottle، بطری های خود را به عنوان لوازم جانبی مد می پذیرند و آنها را با لباس ها یا حس شخصی خود از سبک مطابقت می دهند.

اکنون که در مورد زیر و بم فنجان های شیکر کاملاً آموزش دیده اید، این سوال باقی می ماند: کدام فنجان شیکر را انتخاب می کنید

مقالات دیگری که توسط میوماگ نوشته شده به شما پیشنهاد میشود:

چگونه بهترین ماگ قهوه را انتخاب کنم؟

ماگ حرارتی یا ماگ جادویی چیست ؟

روش های از بین بردن بوی بد فلاسک

ایده ساخت ماگ فانتزی

تراول ماگ خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

 

 

 

 

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر