مقالات مرتبط

ماگ حرارتی یا ماگ جادویی چیست ؟


ماگ حرارتی یا ماگ جادویی چیست ؟

  • ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
  • 245

ماگ جادویی یک لیوان سرامیکی است که جنس سطح آن از یک جوهر مخصوص پوشیده شده است که هنگامی که در دمای معمولی معمولی اتاق باشد رنگ آن تیره است و وقتی که در داخل آن نوشیدنی داغ ریخته میشود رنگ آن از مشکی و یا رنگ تیره تغییر میکند و طرح زیر آن نمایش داده میشود. زیراین جوهر مخصوص هرطرحی ممکن است وجود داشته باشد.

مثلاً عکس حیوانات و یا یک طبیعت یا هر چیزی که در حالت معمولی دیده نمی شود و حتماً باید برای مشخص شدن طرح اصلی داخل آن مایع داغ ریخت. به همین خاطر است که به این نوع لیوان ها جادویی و یا حرارتی می گویند. در واقع با گرما تغییر رنگ داده و طرح اصلی خود را نمایش میدهد. بیشتر برای یک کادوی ارزان و در عین حال جالب و بامزه مناسب است. میتوانید شما انتخاب طرح زیر جوهر هیچ محدودیتی ندارید.

این لیوان که مقرون به صرفه و جالب است می‌تواند در شکل ها و ابعاد و طرح های مختلف تولید شود. می تواند در دار باشد یا بدون در, دست داشته باشد یا نداشته باشد.

 چه طرح هایی را میتوان روی این مارگها چاپ کرد ؟

شما هیچ محدودیتی برای انتخاب طرح ندارید. چندین ایده  مختلف برای چاپ روی این لیوان ها وجود دارد : می توانی عکس خانوادگی روی آن چاپ کنید یا لوگو شرکت یا عکس حیوان خانگی ‌تان یا هر چیزی که به آن علاقه دارید می‌توانید روی آن چاپ کنید.

 نحوه شستشوی لیوان های حرارتی لیوان های حرارتی نیز مانند دیگر لیوان ها به سادگی با یک اسکاج و آب تمیز می شوند و طرح روی آن آسیبی نمی‌بیند اما چیزی که می تواند جوهر روی طرح را از بین ببرد وایتکس یا تمیز کننده های خیلی قوی هستند. اگر میخواهید لیوان حرارتی تان مدت طولانی مورد استفاده قرار بگیرد و خراب نشود آن را داخل وایتکس یا مواد شوینده قوی نیاندازید و سعی کنید با شوینده معمولی و یک اسکاج نرم آن را تمیز کنید.

آیا ماگ حرارتی مضر است؟

تاکنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر مضر بودن این ماه ها برای سلامتی منتشر نشده است . کاملاً بی خطر و سالم هستند و خیالتان از این بابت راحت باشد.

 ماگ حرارتی طرح های مختلفی دارند مثلاً بعضی از آنها تمام سطح آن ها با رنگ مشکی پوشیده شده و هیچ کجای طرح زیری مشخص نیست و وقتی مایع داخل آن ریخته میشود طرح به صورت کامل نمایش داده می شود اما مدل هایی نیز وجود دارند که قسمتهایی از آنها با جوهر اکسیده شده پوشیده شده. مثلاً فکر کنید که لیوانی دارید که طرح دختری است که تیشرت مشکی بر تن دارد و کاملا مشخص است و قابل رویت است اما وقتی که چای داغ داخل آن بریزید رنگ مشکی به رنگ صورتی تغییر رنگ میدهد. به نظرم این گونه مدل هایی که قسمت هایی از آن با جوهر اکسید پوشک شده‌اند بسیار جذاب تر از آن مدل هایی هستند که تمام سطح آن را با جوهر اکسیده شده پوشانده اند لیوان های امروزی تنوع بسیار بالایی دارند و ممکن است این لیوان های حرارتی کمی قدیمی  به نظر برسد اما هنوز هم طرفدار دارند و هنوز برای بعضی ها جذاب هستند.

ماگ حرارتی چگونه ساخته می شود؟

بعد از انتخاب طرحی که دوست دارید طرح شما توسط دستگاه های مخصوص چاپ و با با حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد روی این لیوان ها چاپ می شوند .این لیوان ها طول عمر معمولی دارند و تا زمانی که مواد شوینده قوی به آنها نخورد قابل استفاده هستند اما از نظر کیفیت سرامیک ممکن است کمی مشکل داشته باشند.در کل برای یک لیوان دم دستی و معمولی گزینه مناسبی هستند.

برای خرید ماگ، ماگ فانتزی، قمقمه و .... به فروشگاه اینترنتی میوماگ سر بزنید.

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر