مقالات مرتبط

انوع ماگ قهوه خوری کدام است؟


انوع ماگ قهوه خوری کدام است؟

  • ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
  • 82

ماگ های قهوه زیادی در بازار وجود دارد. احتمالاً قبلاً چندین مورد، ماگ قهوه سرامیکی یا شیشه ای دارید. اما آیا شما بهترین ماگ را برای قهوه خود دارید و آیا به تمام گزینه های خود فکر کرده اید؟

برای کمک به شما در بهبود تجربه نوشیدن قهوه، ما این راهنمای دقیق را برای 10 نوع فنجان و لیوان قهوه گردآوری کرده ایم. برای دانستن همه چیز در مورد مزایا و معایب مواد و اندازه های مختلف موجود، ادامه مطلب را بخوانید.

 

 انوع لیوان قهوه

 
1) لیوان قهوه سرامیکی


وقتی به یک لیوان قهوه کلاسیک فکر می کنید، احتمالاً از سرامیک ساخته شده است. این بهترین نوع فنجان قهوه است. اکثر مردم ماگ های سرامیکی دارند که از یک رستوران مورد علاقه یا گردهمایی دبیرستانی جمع آوری شده اند. این لیوان ها با دوام و اغلب با طرح های چاپ شده، برای همیشه ماندگار هستند و در مایکروویو و ماشین ظرفشویی به خوبی کار می کنند. سرامیک همچنین یک ماده عایق خوب است، به این معنی که قهوه شما مدت بیشتری گرم می ماند و گرما را به خوبی در سراسر مایع داخل فنجان پخش می کند. با این حال، لیوان های سرامیکی خیلی ظریف نیستند و به راحتی لکه می شوند. به علاوه، آنها در سمت سنگین قرار دارند.

 

 2)لیوان قهوه شیشه ای

لیوان های کریستالی زیبا هستند و تجربه نوشیدنی لذت بخشی را ایجاد می کنند. هنگام دم کردن و نوشیدن قهوه می توانید لایه های موجود در قهوه را ببینید. شیشه نیز لکه نمی‌گیرد، بنابراین نیازی به هدر دادن زمان برای تمیز کردن حلقه‌های قهوه نخواهید داشت. از آنجایی که شیشه رسانای خوبی برای گرما نیست، نوشیدنی را به خوبی عایق نمی کند. اگر قهوه می نوشید، ممکن است بخواهید به دنبال لیوان های شیشه ای دو جداره باشید که برای حفظ گرما با فاصله گذاری بین نوشیدنی خود و دمای بیرون طراحی شده اند. شیشه همچنین ماده شکننده‌تری است، به این معنی که در صورت برخورد یا تغییر ناگهانی دما، احتمال ترک خوردن یا شکستن آن بیشتر است. شیشه سکوریت برای مقاومت بهتر در برابر شوک حرارتی و شوک طراحی شده است!

3)لیوان های فولادی ضد زنگ

لیوان های فولادی ضد زنگ کار بسیار خوبی برای گرم نگه داشتن قهوه برای مدت طولانی انجام می دهند. این لیوان ها معمولاً کمی گران تر هستند، اما در ازای آن، گزینه های زیادی مانند درب و دسته در اختیار شما قرار می گیرد.

4) لیوان قهوه ملامینه

شاید نام این ماده را نشنیده باشید، اما احتمالاً از آن استفاده کرده اید. لیوان های ملامینه سبک، بادوام و اساساً نشکن، قابل شستشو و راحت در ماشین ظرفشویی هستند.

5)ماگ قهوه چینی

سفال های سنتی چینی برای قرن ها گزینه جذاب و گران قیمت بوده است. معمولاً در اندازه های کوچکتر عرضه می شود، بنابراین بعید است که مورد علاقه شما باشد.

 

6)ماگ قهوه سنگی  

لیوان های ظروف سنگی اغلب دست ساز هستند و بنابراین طیف جالبی از طرح ها را ارائه می دهند. آنها بادوام هستند و عایق بسیار خوبی دارند، حتی اگر اغلب بسیار سنگین هستند. در بیشتر موارد می توانید با خیال راحت این لیوان ها را در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

7)ماگ کلاسیک

یک ماگ کلاسیک برای نوشیدن قهوه در خانه، محل کار یا کافه ساخته شده است. اینها لیوان های ساده سرامیکی، سنگی یا شیشه ای هستند که حدود هشت اونس قهوه را در خود جای می دهند.

 

8) لیوان های مسافرتی یا تراول ماگ

اگر در ماشین یا قطار قهوه می نوشید، ممکن است فنجانی را که برای سفر طراحی شده است ترجیح دهید. لیوان‌های مسافرتی معمولاً از سرامیک یا فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند و قهوه بیشتری در خود نگه می‌دارند، اغلب حدود 16 اونس. از آنجایی که این لیوان‌ها بلندتر هستند، این لیوان ها معمولا درب و دسته های بزرگی دارند. احتمالاً می خواهید به دنبال درپوش های محکمی باشید که به راحتی شسته شوند. همه ماگ های مسافرتی قابل شستشو در ماشین ظرف‌شویی نیستند، بنابراین لیوان ها ترکیبی از کیفیت لیوان های کلاسیک و مسافرتی هستند. شکل لیوان ها شبیه لیوان های بزرگ قهوه است که با درب های مسافرتی نصب شده اند. آنها در اندازه های مختلف هستند، اما بسیاری از آنها می توانند بیش از 20 اونس را نگه دارند. فنجان ها که اغلب از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند، برای عایق کاری عالی هستند تا قهوه را برای مدت طولانی گرم نگه دارند.


 10)دمیتاس/ فنجان اسپرسو

نام دیگر فنجان اسپرسو است. این فنجان های اسپرسو بیش از سه اونس هستند، بنابراین برای یک شات اسپرسو عالی هستند، اگر دو لیوان اسپرسو می نوشید، ممکن است بخواهید به دنبال دمیتاسهای با ظرفیت بیشتر باشید.


نتیجه
با تمام این مواد و اندازه ها، هنگام خرید لیوان های قهوه، میتوانید بهترین انتخاب خود را کنید. بسته به نحوه نوشیدن قهوه، می توانید از انواع مختلف قهوه استفاده کنید. ممکن است یک لیوان مسافرتی از جنس استنلس استیل برای سفر خود، یک لیوان سرامیکی برای دفتر کار و یک لیوان قهوه برای مهمانی های شام بخواهید. امیدواریم این راهنما به شما کمک کند.

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر