مقالات مرتبط

12 مدل قهوه پرطرفدار بر پایه اسپرسو


12 مدل قهوه پرطرفدار بر پایه اسپرسو

  • ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
  • 89

 لاته، اسپرسو، کاپوچینو...  مدل های قهوه آنقدر متفاوت هستند که به خودی خود می توانند یک زبان واحد را تشکیل دهند! از این رو در این مقاله سعی داریم تفاوت های 12 نوشیدنی اسپرسو و طرز تهیه آن ها را بررسی کنیم تا این بار که در منوی بار گشت می زنید، بدون تردید قهوه مناسب را انتخاب کنید!!

اسپرسو بر پایه چیست؟

نوشیدنی های اسپرسو در واقع قهوه هایی هستند که با دستگاه کاپوچینو تهیه می شوند و سه ماده مشترک دارند: اسپرسو، شیر بخار داده و فوم.

 

تفاوت اصلی آنها در میزان اسپرسو، شیر بخار داده شده و کف داخل نوشیدنی است. تفاوت های دیگر عبارتند از تفاوت بین دستگاه های قهوه ساز که نوشیدنی با آن ها درست می شود و موادی که روی نوشیدنی ریخته می شود مانند؛ پودر شکلات روی کاپوچینو.

 

انواع مختلف نوشیدنی اسپرسو چیست؟

 

اسپرسو Short Black

اسپرسو یا همان Short Black، پایه و مهم ترین بخش تمام نوشیدنی های اسپرسو است. یک نوشیدنی اسپرسو در ساده ترین شکل آن به سادگی یک شات اسپرسو در یک فنجان کوچک است.

 اسپرسو دوبل

اسپرسو دوبل یا دوپیو ترکیبی از دو شات اسپرسو در یک فنجان است. بنابراین، یک اسپرسو دوتایی از دو شات اسپرسو در یک فنجان کوچک تشکیل شده است.

 

ماکیاتو کوتاه Short Macchiato

یک ماکیاتو کوتاه بسیار شبیه به اسپرسو است، با این تفاوت که مقداری شیر بخار داده شده و کف  روی آن قرار می گیرد تا طعم تند اسپرسو کم شود. بارمن ها در کشورهای مختلف ماکیاتوی کوتاه را به سبک متفاوتی درست می کنند، اما روش سنتی به شرح زیر است:

 یک شات اسپرسو در یک لیوان کوتاه یا فنجان اسپرسو با مقدار کمی شیر کف بخار شده و کف روی اسپرسو.

قانون یک سوم را رعایت کنید تا یک ماکیاتوی کوتاه عالی درست کنید. قانون یک سوم شامل تشکیل سه سطح با سه رنگ مختلف است. سطح پایینی که حاوی اسپرسو است، سطح متوسط ​​که ترکیبی از اسپرسو و شیر است و سطح بالایی که شیر بخار پز است.

 

ماکیاتو بلند Long Macchiato

ماکیاتوی بلند مانند ماکیاتوی کوتاه با دو شات یا دو لیوان اسپرسو است و همان قانون برای سه قلوها صدق می کند. دو شات اسپرسو در یک لیوان یا فنجان با کمی شیر و فوم بخارپز شده روی اسپرسو قرار داده شده است.

 

نکته: نکته مهم برای تهیه این نوشیدنی این است که اسپرسو را کف کرده و ضربه بزنید و سپس فنجان یا لیوان را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. این کار را باید چندین بار تکرار کنید تا شیر و اسپرسو به خوبی ترکیب شوند.

 

ریستِرِتو Ristretto

Ristoretto یک لیوان کوچک اسپرسو با همان مقدار قهوه اما آب کمتر، تقریبا نصف است و اسپرسوی نهایی استخراج شده متراکم تر و تیره تر است. برای تهیه ریسترتو، یک شات اسپرسو استاندارد را با نیمی از آبی که معمولاً برای تهیه اسپرسو استفاده می کنید مخلوط کنید و قبل از اینکه اسپرسو به قدرت متوسط ​​رسید، قبل از اینکه قهوه زرد شود، دستگاه را متوقف کنید.

 

آمریکانو Americano Long Black

آمریکایی ها اکنون آن را Long Black می نامند، این ترکیبی از آب داغ و یک شات اسپرسو روی آب داغ است. طرز تهیه امریکنو به شرح زیر است:

 

یک فنجان را 2/3 پر از آب داغ پر کنید و یک شات اسپرسو را روی آب داغ بریزید.

 

نکته : قبل از تهیه آمریکنو حتما فیلتر دستگاه را بشویید تا ذرات باقیمانده از آسیاب در قهوه شناور نشوند.

 

 قهوه با شیر قهوه یا کافه لاته Caffè Latte

کافه لاته یکی از نوشیدنی‌های اسپرسو است که به آن شیر بخارپز و کف اضافه شده است. این قهوه به دلیل شیری که دارد طعم شیرین تری نسبت به اسپرسو دارد و به صورت زیر تهیه می شود:

 

یک شات اسپرسو بردارید و در لیوان تامبلر بریزید و به ان شیر بخارپز شده اضافه کنید و یک لایه به ضخامت یک سانتی متر روی آن کف شیر بریزید. در ایالات متحده لاته به جای فنجان در تامبلر سرو می شود.

 

کاپوچینو

قهوه کاپوچینو شبیه لاته است اما با یک تفاوت مهم؛ کاپوچینو کف بیشتری دارد و کف شکلات پودری داخل آن می ریزند. علاوه بر این، کاپوچینو باید در یک فنجان سرو شود.

 

یک شات اسپرسو بردارید و داخل فنجان بریزید. شیر بخار پز را اضافه کنید. 2-3 سانتی متر کف روی شیر بریزید و در آخر شکلات رنده شده را روی کاپوچینو بپاشید.

 

 فلت وایت Flat White

 Flat White نوعی نوشیدنی قهوه است که منشا آن نیوزلند است. روش درست کردن سفید مسطح دقیقاً مانند کاپوچینو است، با این تفاوت که کف یا شکلاتی در آن وجود ندارد. یک شات اسپرسو بردارید و داخل فنجان بریزید. شیر بخار پز شده را بدون افزودن کف داخل فنجان بریزید.

 

پیکولو لاته Piccolo Latte

 پیکولو لاته نوعی لاته در فنجان اسپرسو است که طعم قوی اسپرسو با افزودن شیر بخار پز و میکروفوم نرم می شود. دو راه برای درست کردن یک لاته کوچک وجود دارد: یکی با یک شات اسپرسو و دیگری با یک شات ریسترتو. یک شات اسپرسو یا یک شات ریستورتو در فنجان بریزید. شیر بخار پز و کمی کف اضافه کنید.

 

موکا Mocha

 موکا ترکیبی از کاپوچینو و شکلات داغ است. برای تهیه موکا، پودر شکلات را با یک شات اسپرسو ترکیب می کنند، سپس شیر بخار پز را اضافه می کنند و کف را اضافه می کنند. یک شات اسپرسو بردارید و داخل فنجان بریزید. یک قاشق پودر شکلات را به اسپرسو اضافه کنید و مخلوط کنید. شیر بخار پز را اضافه کنید و 2 تا 3 سانتی متر کف روی آن بریزید. مقداری پودر شکلات روی بپاشید.

 

آفوگاتو Affogatto

آفوگاتو یک دسر بسیار ساده بر پایه اسپرسو است که بعد از شام در تابستان سرو می شود. برای درست کردن آفوگاتو کافی است یک قاشق بزرگ بستنی وانیلی را در یک اسپرسو سینگل یا دابل شات بریزید. یک پیمانه بستنی وانیلی را در یک لیوان بریزید و یک یا دو فنجان اسپرسو را روی آن بریزید.

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر