مقالات مرتبط

فرق قهوه فرانسه, ترک و اسپرسو چیست؟


فرق قهوه فرانسه, ترک و اسپرسو چیست؟

  • ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
  • 81

قهوه فرانسوی ، قهوه ترکی ، قهوه اسپرسو و بسیاری از نام های دیگر ، مانند آمریکانو و موارد دیگر را، در منوی قهوه کافی شاپ ها دیده اید و سوالی که ذهنتان را مشغول میکند این است که تفاوت این قهوه ها در چیست؟!

اول از همه ، باید بدانید نام قهوه اسپرسو ، قهوه فرانسوی و ترکی ، به روش تهیه قهوه اشاره میکند. یعنی وقتی می خواهید قهوه درست کنید، مهم نیست که چگونه می خواهید آن را درست کنید، باید قهوه عربیکا و روبوستا را طبق سلیقه خود بخرید. سپس از فروشنده بخواهید که آسیاب قهوه را با توجه به روش دم آوری قهوه و تجهیزات دم آوری شما آسیاب کند. در مرحله اول به تفاوت قهوه فرانسوی و اسپرسو خواهیم پرداخت. تفاوت قهوه فرانسوی با اسپرسو فقط در طرز تهیه، ابزار تهیه قهوه و درجه آسیاب شدن قهوه است. به دلیل این تفاوت ها، اسپرسو سنگین تر از قهوه فرانسوی است.

همانطور که در بالا ذکر شد، اولین تفاوت بین قهوه اسپرسو و قهوه فرانسوی در روش تهیه قهوه است. روش تهیه اسپرسو کمی پیچیده تر از روش تهیه اسپرسو فرانسوی است.

 

دومین تفاوت قهوه اسپرسو با قهوه فرانسوی در ابزار دم کردن قهوه است. اسپرسو با ابزارهایی مانند موکاپات و دستگاه اسپرسوساز و قهوه فرانسوی با ابزارهایی مانند فرنچ پرس و فرانسه ساز تهیه می شود.

 سومین تفاوت بین قهوه اسپرسو و قهوه فرانسوی میزان آسیاب پودر قهوه استفاده شده است. دستگاه های اسپرسوساز به آسیاب ریزتری نسبت به پرس های فرنچ نیاز دارند. دستگاه های قهوه اسپرسو با فشار بخار کار می کنند. به همین دلیل در هنگام تهیه و استخراج قهوه، سطح پودر قهوه بیشتر در معرض فشار بخار آب قرار می گیرد و عصاره بیشتری استخراج می شود. این یکی از دلایلی است که قهوه اسپرسو عصاره قوی تر و سنگین تری نسبت به قهوه فرانسوی دارد.

با توجه به موارد ذکر شده باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر به قهوه با طعم خاص یا با مقدار مشخصی کافئین علاقه دارید، باید در نوع دانه یا پودر قهوه که تهیه می کنید و وسایل آن دقت بیشتری داشته باشید. و روش های تهیه قهوه در این کمتر تحت تاثیر قرار می گیرد.

 

به عنوان مثال، اگر به قهوه ای با تلخی زیاد و کافئین زیاد علاقه دارید، بهتر است از قهوه روبوستا استفاده کنید و پس از انتخاب نوع دانه قهوه از بین انواع قهوه روبوستا (از جمله ویتنام، اندونزی و ... دیگران) بر اساس دستگاه و ابزار شما می توانید از فروشنده بخواهید دانه های قهوه را برای شما آسیاب کند. البته همانطور که در بالا ذکر شد، ابزار اسپرسو عصاره قوی تری نسبت به ابزار فرنچ پرس تولید می کند، اما تاثیر عصاره بسیار کمتر از نوع پودر قهوه استفاده شده است.

 

بنابراین، با توجه به این موارد، عبارت «من قهوه فرانسوی می‌خواهم» یا «اسپرسو می‌خواهم» در هنگام خرید قهوه اشتباه است و به جای این کلمات بهتر است از فروشنده پودر قهوه یا دانه‌های سازگار با ذائقه خود بخواهید. .

اکنون که قهوه مورد نظر را انتخاب کرده اید، بسته به نوع دستگاه دم اوری، قادر به تهیه قهوه های فرانسوی و اسپرسو خواهید بود. تفاوت این دو نوع قهوه در تهیه قهوه و عصاره حاصل از آن است.

 به طور خلاصه به میزان آسیاب قهوه برای تهیه انواع قهوه اشاره میکنیم; ترتیب آسیاب قهوه یا تفاوت آسیاب قهوه فرانسوی و اسپرسو به شرح زیر است:

 

فرنچ پرس: آسیاب درشت

 

فرانسه ساز برقی: آسیاب متوسط ​​تا درشت

 

موکاپات: متوسط ​​تا ریز

 

دستگاه اسپرسوساز برقی : کوچک و ریز

 

 

اولین تفاوت قهوه ترک با قهوه فرانسوی و اسپرسو در روش تهیه قهوه است که در بالا توضیح داده شد. روش تهیه قهوه ترک بسیار راحت تر از قهوه اسپرسو و فرانسوی است. برای تهیه قهوه ترک کافی است پودر قهوه را با آب مخلوط کرده و با گاز روی آتش ملایم قرار دهید.

دومین تفاوت قهوه ترک با قهوه فرانسوی و اسپرسو در ابزار دم کردن قهوه است. همانطور که در بالا توضیح داده شد، برای تهیه اسپرسو از دستگاه اسپرسوساز یا موکاپوت و برای تهیه قهوه فرانسوی از فرنچ پرس استفاده می شود. اما برخلاف این دو نوع قهوه، ابزار تهیه قهوه ترک بسیار ساده است و برای تهیه قهوه ترک فقط به یک قهوه جوش نیاز دارید.

 

سومین تفاوت اسپرسو، قهوه فرانسوی و قهوه ترک، درجه آسیاب شدن پودر قهوه است. بر خلاف اسپرسو و قهوه فرانسوی، پودر قهوه ترک آسیاب ریزتری دارد. یعنی کمترین درجه آسیاب قهوه متعلق به قهوه ترک است.

 

علاوه بر موارد فوق، تفاوت دیگری نیز بین قهوه ترک و سایر قهوه ها وجود دارد. وجود پودر قهوه در نوشیدنی. در قهوه و اسپرسو فرانسوی از فیلتر یا صافی برای جلوگیری از ورود پودر قهوه به فنجان استفاده می شود. اما در قهوه ترک پودر قهوه در فنجان ریخته می شود. و به همین دلیل است که از قهوه ترک برای فال قهوه استفاده می شود، زیرا پودر قهوه ای که در فنجان ریخته می شود ته نشین می شود و پس از مصرف قهوه مقداری در ته فنجان باقی می ماند.

 

تگ ها


نظرات کاربران

فرم ارسال نظر