خرید کافی میکس اورجینال با ضمانت کیفیت

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

قهوه میکس چیست؟

انسان علاقه زیادی به مصرف انواع نوشیدنی دارد که در این میان انواع قهوه مانند قهوه مخلوط جایگاه ویژه ای در خانواده ها دارد. امروزه تقریباً در هر رستوران، کافی شاپ و ... قهوه و مخلوط قهوه سرو می شود و شما طبق سلیقه خود نوشیدنی مورد علاقه خود را خواهید داشت. در این صفحه در مورد قهوه میکس صحبت خواهیم کرد زیرا این نوع قهوه اغلب با قهوه های دیگر اشتباه گرفته می شود.

قهوه ترکیبی یک نوشیدنی رایج در بین ایرانیان است.  برخی از افراد طعم تلخ قهوه را دوست ندارند یا زمان کافی برای دم کردن قهوه مانند قهوه ترک یا اسپرسو ندارند، به همین دلایل این افراد به قهوه میکس روی می آورند و قهوه ترکیبی می خرند از جمله موادی که به طور گسترده در تهیه مخلوط قهوه استفاده می شود شیر، خامه و دانه های معطر است. به منظور ارائه بهترین ترکیب از انواع قهوه، تولید کننده مخلوط قهوه باید بداند که چه مقدار از هر یک از این مواد را باید استفاده کند. بهترین ترکیب قهوه خوب، قهوه ای است که نه تنها طعم خوبی داشته باشد، بلکه بو و ظاهر خوبی نیز داشته باشد.

 

ترکیب قهوه میکس چیست؟

قهوه گیاهی به صورت دانه های قهوه ای شکل است که پس از خشک شدن به روش های مختلف فرآوری شده و در نهایت نوشیدنی های مختلفی تهیه می شود. در داخل دانه های قهوه الیاف غیر قابل هضم وجود دارد، بنابراین اگر در آب جوش حل شوند، این الیاف به صورت رسوب در ته لیوان باقی می مانند. حال اگر این محلول را فیلتر کنیم تا رسوب آن خارج شود و در نهایت محلول را دوباره تبخیر کرده و سپس خشک کنیم، پودر حاصل را قهوه فوری می نامند. به عبارت دیگر عصاره قهوه خشک شده را قهوه فوری می نامند.

 

کافی میکس ترکیبی از قهوه فوری، قهوه مات (خامه پودر شده) و شکر است.

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، بسیاری از افراد کافی میکس و نسکافه را با یکدیگر اشتباه می گیرند. در این قسمت از مقاله به چند تفاوت مهم این دو اشاره می کنیم:

 

اولین تفاوت این دو در ترکیبات این دو نوشیدنی است. نسکافه (قهوه فوری) یک عصاره قهوه خشک شده است. در حالی که میکس قهوه ترکیبی از قهوه فوری، میت و شکر است. از نظر کالری، مخلوط قهوه انرژی و کالری بیشتری نسبت به نسکافه دارد زیرا حاوی شکر و قهوه مات است.

عطر و طعم این دو نوع نوشیدنی نیز با یکدیگر متفاوت است. کافی است هر دو نوشیدنی را یک بار استفاده کنید تا متوجه تفاوت آنها شوید.

فواید کافی میکس:

مهمترین ویژگی قهوه کافئین موجود در آن است که نوعی مسکن به حساب می آید، بنابراین هر نوع نوشیدنی قهوه آرامش بخش خواهد بود. این در مورد قهوه مخلوط نیز صدق می کند.

 

مهمترین فواید کافی میکس عبارتند از:

 

خستگی و خواب آلودگی را برطرف می کند. اگر کار زیاد دارید، اگر مجبور هستید در شیفت شب کار کنید یا اگر راننده هستید و مجبور هستید ساعت ها در طول شب رانندگی کنید، نوشیدن یک قهوه ترکیبی را توصیه می کنیم.

این نوع نوشیدنی انرژی زا است و در نتیجه خستگی را برطرف می کند. در افرادی که از ناراحتی، غم، نگرانی و غیره رنج می برند. به هر دلیلی، مصرف کافی از این مخلوط باعث ایجاد احساس شادی و خوشحالی می شود. البته اگر این شرایط به دلیل اختلالات روانی باشد، لازم است برای مصرف این نوشیدنی از مشاور مشاوره بگیرید. سطح انرژی بدن را به خصوص برای افرادی که به فعالیت های ورزشی می پردازند افزایش می دهد.

در ترکیبات ترکیب قهوه هم قند و هم چربی وجود دارد که به این معنی است که این نوشیدنی کالری زیادی دارد به همین دلیل گفتیم که مصرف زیاد این نوشیدنی باعث چاقی می شود. هر 100 گرم از این نوشیدنی 450 کالری دارد. افراد چاق باید توجه داشته باشند که تعداد دفعات و میزان مصرف این نوشیدنی کمتر از افراد با وزن مناسب باشد.

 

ماندگاری دانه های قهوه در محیط خشک و خنک تا یک سال است، اما قهوه آسیاب شده باید سریعتر و در مدت یک ماه مصرف شود.