خرید قهوه اسپرسو اورجینال با ضمانت کیفیت

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

اسپرسو یکی از معروف ترین انواع قهوه است که به عنوان پایه بسیاری از نوشیدنی ها مانند کاپوچینو، آمریکانو، لاته، سیاه و سفید و مانند آن استفاده می شود.

 

اسپرسو یک نوشیدنی نسبتا غلیظ است که در فنجان های کوچک سرو می شود. دو روش اصلی تهیه اسپرسو استفاده از قهوه جوش و دستگاه اسپرسوساز می باشد.

اسپرسو در مقایسه با قهوه فرانسه، قهوه ترک و سایر قهوه ها طعمی تلخ و قوی دارد و به عنوان تلخ ترین سبک تهیه قهوه شناخته می شود. برای تهیه اسپرسو می توانید از پودر قهوه روبوستا، پودر قهوه عربیکا یا ترکیبی از اینها استفاده کنید.

 

اگر از روبوستای آسیاب شده برای تهیه اسپرسو استفاده کنید، قهوه شما تلخ تر و سنگین تر می شود زیرا روبوستای آسیاب شده تلخ تر و سنگین تر از عربیکا آسیاب شده است. اگر بخواهید دو فنجان با حجم یکسان، قهوه فرانسوی و اسپرسو را از نظر محتوای کافئین مقایسه کنید، اسپرسو کافئین بیشتری نسبت به قهوه فرانسوی دارد.

 

حال اگر از قهوه روبوستا برای تهیه اسپرسو استفاده کرده باشید، میزان کافئین موجود در اسپرسو نسبت به قبل بیشتر می شود. قهوه اسپرسو را می توان به دو صورت اسپرسو دوتایی و اسپرسو تکی (یک گروه پرتافیلتر و گروه دو) تهیه کرد و تفاوت این دو در میزان پودر قهوه مصرفی است. پودر قهوه ای که برای تهیه یک اسپرسو دوبل استفاده می شود، دو برابر پودر قهوه مورد نیاز برای تهیه یک اسپرسو معمولی است. اسپرسو معمولا با شیر داغ و کف شیر سرو می شود که در این صورت نوشیدنی به دست آمده یک لاته یا کاپوچینو خواهد بود.

 

تهیه اسپرسو با موکاپات

برای تهیه اسپرسو به اسپرسوی آسیاب شده، آب، دانه های قهوه و شکر (اختیاری) نیاز دارید. قبل از انجام فرآیند تهیه قهوه، به خاطر داشته باشید که آسیاب شما باید متوسط ​​باشد و حتماً به فروشنده قهوه اشاره کنید که قصد دارید با استفاده از دستگاه موکاپات قهوه درست کنید. ابتدا آب جوش را داخل مخزن آب موکاپوت بریزید و آن را تا ته شیر پر کنید (در نظر داشته باشید که آب باید داغ در حال جوشیدن باشد و مراقب باشید دستتان نسوزد زیرا با آب جوش مخزن داغ می شود). سپس فیلتر قهوه را در قهوه جوش قرار دهید و پودر قهوه را داخل آن بریزید، مهم است بدانید که برای تهیه قهوه با موکا پات لازم نیست قهوه را داخل فیلتر فشار دهید. حتما توجه داشته باشید که در لبه های تابه قهوه ای وجود ندارد زیرا به مرور زمان باعث خوردگی واشر می شود. سپس در شیشه موکاپات را روی آن محکم ببندید. موکاپوت را روی شعله گاز قرار می دهیم (شعله باید زیاد باشد) و منتظر می مانیم تا عصاره قهوه از لوله کارافل خارج شود. با شروع این فرآیند، شعله گاز را کم کنید. لطفاً توجه داشته باشید که وقتی آب مخزن تمام شد و قهوه دیگر از لوله کاراف بیرون نمی آید، فوراً حرارت را خاموش کنید، زیرا حرارت اضافی قهوه را می سوزاند. حالا اگر می خواهید از شکر استفاده کنید می توانید به قهوه خود شکر اضافه کنید یا در ظرفی جداگانه مقداری شکر را با مقداری قهوه ترکیب کنید تا محلول غلیظی به دست آید و با سرعت بسیار بالا مخلوط کنید تا کف کند و سپس کف را بریزید و استراحت دهید. قهوه شما در یک فنجان حتما می دانید که اگر به این اسپرسویی که تهیه کرده اید کمی شیر داغ اضافه کنید در واقع یک نوع قهوه با شیر درست کرده اید. اسپرسو را با دستگاه آماده کنید

 تهیه اسپرسو با دستگاه قهوه ساز کمی ساده تر است. مراحل تهیه و طرز تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز به شرح زیر است:

 

مرحله اول: آب را داخل مخزن دستگاه اسپرسوساز بریزید

در مرحله اول لازم است مخزن دستگاه را با آب پر کنید. برخی از دستگاه ها دارای فیلتر آب و رسوب گیر هستند، اما برخی از آنها اینگونه نیست. صرف نظر از نوع دستگاه، بهتر است از آب تصفیه شده استفاده کنید تا در آینده مشکلی برای دستگاه ایجاد نشود.

 مرحله دوم: فیلتر پرتا را با پودر قهوه پر کنید.

در مرحله بعد پرتافیلتر باید با پودر قهوه پر شود، دقت کنید که برخی از دستگاه ها دارای خطوطی با اعداد 1، 2 و 4 روی مخزن پرتافیلتر باشند. این اعداد نشان دهنده تعداد فنجان های قهوه ای است که قصد دارید درست کنید. اگر یک فنجان قهوه می خواهید تا شماره 1، اگر می خواهید دو فنجان تا شماره 2 و اگر می خواهید 4 فنجان، پرافیلتر را با پودر قهوه پر کنید.
 
لازم به ذکر است که برخی از دستگاه ها روی مخزن پیش فیلتر شماره ندارند و در عوض دارای چندین پیش فیلتر هستند. یک جا فیلتر برای یک فنجان و یک جا فیلتر برای دو فنجان قهوه.
 
اگر قصد دارید اسپرسوی خود را با دستگاه اسپرسوساز درست کنید، هنگام خرید قهوه باید به فروشنده بگویید که برای تهیه اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز به پودر قهوه نیاز دارید تا بتواند دانه های قهوه را با درجه آسیاب مناسب شما آسیاب کند. 
مرحله سوم: پودر قهوه را با دستمال فشرده کنید 
پس از پر کردن سبد فیلتر با پودر قهوه، سطح قهوه را صاف کرده و به آرامی فشار دهید. باید سبد فیلتر را تا خط با قهوه غلیظ پر کنید. اشتباهی که اکثر مردم در حال حاضر مرتکب می شوند این است که قهوه را با یک دستکاری (ابزار کوچکی مانند چرخ گوشت برای فشردن قهوه) فشار می دهند.
 
اگر در حین دم کردن قهوه را بیش از حد به داخل پری فیلتر فشار دهید، عصاره قهوه در هنگام بیرون آمدن از پرافیلتر کثیف و چکه می کند. اگر قهوه ما به درستی تغلیظ شده باشد، قهوه هنگام بیرون آمدن به طور مداوم خارج می شود (اصطلاحاً دم موش).
 
مرحله چهارم: نگهدارنده فیلتر را قفل کنید 
پس از پر کردن فیلتر پرتا، آن را در جای خود در قهوه ساز قرار دهید. مطمئن شوید که درب فیلتر را تا انتها بچرخانید تا در قابلمه قهوه قفل شود.