خرید قهوه روبوستا اورجینال با ضمانت کیفیت

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :

قهوه روبوستا 
نوشیدنی مورد علاقه بسیاری از ما، قهوه در ابتدا به شکل گیلاس قهوه تولید شده از درخت قهوه بود. گیاه قهوه انواع مختلفی دارد که به دو نوع روبوستا و عربیکا تقسیم می شود. قهوه روبوستا از دانه های گیاه کافور به دست می آید. قهوه روبوستا به طور کلی طعم تلخ تر و اسیدیته کمتری نسبت به انواع قهوه عربیکا دارد. از این قهوه برای تهیه انواع اسپرسو و نوشیدنی های بر پایه اسپرسو مانند لاته و کاپوچینو استفاده زیادی می شود.
 

ویژگی های قهوه روبوستا 

گیاه قهوه روبوستا بسیار سخت تر از عربیکا است و در ارتفاعات پایین تر از عربیکا رشد می کند. این امر کاشت این قهوه را تسهیل کرده و به همین دلیل قیمت آن کمتر است. از روبوستا در اسپرسو استفاده کنید. 
یکی دیگر از ویژگی های قهوه روبوستا ایجاد کرم یا کف غلیظ روی اسپرسو است. محتوای کافئین قهوه روبوستا بسیار بیشتر از عربیکا است، به همین دلیل این نوشیدنی برای کسانی که دوست دارند از کافئین قهوه خود در ابتدای روز یا بعد از ظهر لذت ببرند، انتخابی عالی است. 
همچنین قهوه روبوستا چربی و قند کمتری دارد. اندازه دانه قهوه روبوستا کمی کوچکتر از عربیکا است و دانه های آن کمی گرد است. برزیل، ویتنام، اندونزی، اوگاندا و هند از جمله کشورهایی هستند که مقام های اول را در کشت واریته روبوستا به خود اختصاص داده اند. 
دانه های روبوستا از تانزانیا یک قهوه بسیار لطیف با رایحه های شکلات، آجیل و عسل است. قهوه ای با غلظت بالا با طعمی تند. قهوه های روبوستا طعم کمتری نسبت به عربیکا دارند، اما بسیار محبوب هستند و در مخلوط قهوه استفاده می شوند. دلیل آن این است که به قهوه غلظت یا هوای غلیظ و مهمتر از همه کرم خوب می دهد. علاوه بر این، محتوای کافئین قهوه روبوستا تقریباً دو برابر است و از آنجایی که رشد و نگهداری آن آسان‌تر است، اغلب ارزان‌تر است. قهوه روبوستای تانزانیا تقریباً منحصراً در منطقه بوکوبا در سواحل دریاچه ویکتوریا کشت می شود. رطوبت خاص این منطقه همراه با ویژگی های کشت قهوه در سایه، عطر و بوی عالی همراه با شیرینی به این قهوه می دهد که در بین قهوه های روبوستا رایج نیست. قهوه های روبوستا عمدتاً برای ترکیب اسپرسو استفاده می شوند و بدن اسپرسو و محتوای کافئین بالایی را به اسپرسو می بخشند و اسیدیته آن را جذب می کنند.
 
اما قهوه روبوستا تانزانیا یک قهوه روبوستا بسیار با کیفیت است، بنابراین به طور کلی به عنوان یک اسپرسو منشا مصرف می شود.
 نت های حسی قهوه روبوستا از تانزانیا 
کرم این قهوه فندقی تیره و بدون ریزه کاری است. در رایحه قهوه قوی تانزانیا، چوب و کارامل تیره و در برخی موارد شکلات تیره درک می شود. این قهوه در فنجان، پر بدن و متراکم است. می توان گفت اسیدیته آن تقریبا صفر است و قهوه ای عالی برای اسپرسو یا موکا است. 
قهوه روبوستای جاوا
جاوا یکی از جزایر تولید قهوه در اندونزی است. جاکارتا، پایتخت اندونزی، در جاوا قرار دارد. علاوه بر این، جاوا عنوان قدیمی ترین تولید کننده قهوه در این منطقه را دارد. این حتی باعث شده است که آنها کلمه جاوا را مترادف با کلمه قهوه بدانند. تولید قهوه روبوستای جاوه ای در این جزیره در دهه 1880 مورد حمله زنگ برگ (قارچی که به گیاه قهوه حمله می کند و از آن تغذیه می کند) قرار گرفت. 
رشد و کیفیت قهوه! 
بیشتر قهوه در جاوا در زمین‌های دولتی تولید می‌شود، اما در سال‌های اخیر کشاورزان کوچک نیز شروع به فعالیت کرده‌اند که ما را به مصرف‌کنندگان خوش شانسی تبدیل کرده است که می‌توانیم تنوع بیشتری از قهوه‌ها را تجربه کنیم.
 
بیشتر قهوه جاوه با استفاده از روش سنتی پردازش پوست مرطوب تهیه می شود که منجر به قهوه ای با اسیدیته کمتر، بدنه شربتی و ویژگی های پیچیده می شود.
 
قهوه جاوا معمولا تمیزتر و شیرین تر از سایر قهوه های اندونزیایی است.
 قهوه روبوستا از اوگاندا 
تقریباً 100٪ از قهوه تولید شده در اوگاندا صادر می شود، زیرا اوگاندایی ها اغلب چای می نوشند. رایج ترین نوع قهوه در اوگاندا قهوه روبوستا اوگاندا است که از گیاه کافور به دست می آید و نشان دهنده 90 درصد تولید قهوه در این کشور است. 
در قهوه روبوستا اوگاندا، نت های میوه ای و توت های قرمز احساس می شود. طعم این قهوه نزدیک به مربای شاه توت و طعم متوسط آن بادام است. مزه این قهوه کره ای است و بدنه ساتنی صافی دارد.
 قهوه روبوستای برزیلی 
قهوه برزیلی مرا یاد قهوه ای غنی، معطر و خوشمزه می اندازد. برزیل کشوری زیبا و گرمسیری پر از جنگل های بارانی است که آب و هوای گرم آن این کشور را برای کشت قهوه بسیار مناسب کرده است. در حال حاضر برزیل حدود یک سوم قهوه جهان را تولید می کند.
 
تحقیقات نشان داده است که بیشتر اسپرسوی مصرفی در جهان از برزیل تهیه می شود.روند برداشت دانه های قهوه در برزیل از ماه می آغاز می شود و تا سپتامبر ادامه دارد. سیستم درجه بندی قهوه که یک سیستم منحصر به فرد در برزیل است، شناسایی و طبقه بندی دانه های مختلف قهوه با عطر و طعم منحصر به فرد را تضمین می کند. 
ویژگی های معطر و طعمی قهوه روبوستای برزیلی 
قهوه برزیل ترکیبی غنی از چهار نوع مختلف دانه قهوه است. هر کدام از این دانه ها طعم متمایز و خاص خود را دارند و در صورت ترکیب، ترکیبی غنی، لطیف و خامه ای ایجاد می کنند که قهوه برزیلی است. به طور کلی قهوه روبوستای برزیلی دارای اسیدیته پایین و طعمی آجیلی، تلخ و شیرین است.

بهترین روش های دم کردن قهوه روبوستای برزیلی شامل اسپرسو، فرنچ پرس و دم سرد می باشد.

 قهوه روبوستای ویتنامی

 قهوه اولین بار در قرن نوزدهم توسط فرانسوی ها به ویتنام که مستعمره آنها بود معرفی شد. چه چیزی قهوه ویتنامی را از سایر قهوه ها متمایز می کند؟

بیشتر قهوه‌ای که در ویتنام کشت می‌شود از نوع روبوستا است، گیاهی مقاوم که می‌تواند در ارتفاعات کم رشد کند. قهوه روبوستای ویتنامی قوی تر، مغذی تر و تیره تر از قهوه عربیکا ویتنامی است. اگرچه قهوه عربیکا در ویتنام کمتر رایج است، اما محبوبیت آن در بین برخی از تولیدکنندگان در حال افزایش است.

 

رایحه قهوه روبوستا از ویتنام

قهوه روبوستا ویتنام یک دانه فوق العاده همه کاره است که به درستی رشد کند. هر منطقه قهوه قوی با کیفیت های مختلف تولید می کند و این نشان دهنده اهمیت منطقه در کشت قهوه است. با کیفیت ترین روبوستا در ارتفاعات مرکزی رشد می کند، زیرا ارتفاع، تنوع طعم ها را در قهوه روبوستای ویتنام افزایش می دهد. دانه های روبوستای ویتنامی نسبت به عربیکا کافئین بیشتری دارند اما 60 درصد قند و چربی کمتری دارند. عطر و طعم قهوه ویتنام روبوستا شامل شکلات، آجیلی و خاکی است.